eser-mutlu-resimTED Ankara Kolejini bitirdikten sonra Norveç NKI (Norwagian Correspondance Scholl of Bergen) Halkla İlişkiler’i bitirdim.

1986 yılında Türkiye’ye döndükten sonra aile şirketimizde yöneticilik ve 1992 yılında bir yııllığına Almanya Sultan Hava Yollarında koordinatör olarak görev yaptım.

1994 yılında Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler Dairesinde göreve başlayıp 1995 yılında istifa ettim ve özel sektöre geçtim.

1995 – 2000 yılları arasında Forum Fuarcılık /3F Turizm Acente Müdürü olarak uluslararası fuarlara seyahat organizasyonları düzenledim.

2000 – 2003 yıllarında İhracat yapan firmalara fuar danışmanlığı yaptım.

2003 yılında kendi şirketim Turex Organizasyon ve Tanıtım’ı kurarak  Birleşik Arap Emirlikleri /Sharjah Ticaret Odası,  Sharjah Hamriah Serbest Bölge, Sharjah Ticaret Fuarları (Mücevher, Makine, Evlilik, Parakende ) , Hindistan Bombay İnşaat Fuarı, Litvanya Mücevher Fuarı Türkiye temsilciliklerini yaptım. Uludağ İhraçatcı Birliklerinin ulusal katılımlı Fransa Otomativ Fuarı Türkiye pavyonunun catering hizmetini Paris’te şirketim üstlendi.  Ululsalararası fuarlarına sayısız seyahat organizasyonları ile Ticaret Odalarına İş gezileri düzenledim.

Dış Ticaret Müsteşarlığı Muscat KEK toplantısı Seyahat Organizasyonu,  2000 yılı Dünya İş adamları III. Kurultayı’nın konaklama ve transferlerini organize ettim.

2010 yılından itibaren şirketim firmaların seyahat, fuar organizasyonu danışmanlığını yapmaktadır.

2011 yılında Kahkaha Yogası tekniğini başlatan Hintli Dr. Madan Kataria’dan İsviçre’de aldığım Uluslararası Kahkaha Yogası Eğitmen Sertifikası ile başlayan eğitmenliğime çeşitli merkezlerde Kahkaha Yogası Seansları,  Türkiye’de ve yurt dışında Sertifikalı Kahkaha Yogası Liderlik eğitimleri, Kurumsal Kahkaha Terapisi Personel Eğitimleri vererek devam etmekteyim.

Gönüllü olarak Ankara Lösev Hastanesinde lösemili çocuklarla  ve anneleri ile Kahkaha Yogası   haftada bir gün kahkaha terapisi ve Ankara Kalkınma Ajansı ve Lösev işbirliği ile yürütülen  kanser hastalarına yönelik ‘’ Başkent’te Hayata ağlanıyoruz’’ projesinde kanser hastalarına Kahkaha Terapisi ile destek veriyorum.

2010 yılında  eşimle kurduğumuz 50plus platformu ile ilgili  projelerde de  çalışmalarımı sürdürüyorum.

Ayrıca Hindistan’dan Ayurvedic Beslenme teknikleri sertifikası aldım..