Sitemizi daha önce ziyaret edenler Picasso’nun bu tablosuna aşinadırlar. Guernica tablosu, Picasso’nun İspanya’da iç savaş sırasında Nazi Almanya’sına ait,  28 bombardıman uçağının 26 Nisan 1937’de şehri bombalamasını anlatır. Guernica, savaş trajedilerinin ve savaşın bireyler üzerindeki acı verici etkilerinin bir özetidir. Tablo zaman içinde, savaşın yarattığı trajedilerin anımsatıcısı, savaş karşıtı ve barış yanlısı düşüncelerin sembolü haline gelmiştir. Howard Gardner, Geleceği İnşa edecek 5 zihin tipi isimli kitabında sentez zihnin bir ürünü olarak bu tabloyu örnek verir.

Bizim yaptığımız iş de bir sentez olduğundan sitemizde yer alıyor. Hayatın bize sunduğu deneyimleri öğrendiklerimizle pekiştirerek kendi sentezimizi yaratırız. Nasıl harita yolun kendisi değilse yaşamı filtrelerken de yeni yeni yollar keşfederiz. Aynı bizim şirket olarak sunduğumuz her hizmette yaptığımız gibi… İyi bir eğitmen olmak, iyi bir öğrenci olmaktır çünkü… Ve biz sizlerden de öğrenir, sizlerin görüş ve önerileriyle büyürüz.

Logomuz neden Mor Bumerang?

Mor, zeka ve asaletin rengidir. Bumerang ise, evrene attığınızın geri döneceğini simgeleyen bir araçtır.

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle, hayata dair gönderdiğimiz bumeranglarla dünyaya değer katmayı hedefliyoruz. Ve bunu zekamız ve asaletimizle yapıyoruz. Amacımız ve  varlık sebebimiz para kazanmak değil. Biz öğrenme ve öğretmeye, dünyaya değer katmaya tutkuluyuz. Bu kadar sevdiğimiz bir işi yaptığımız için para kazandığımızı biliyoruz. İşte bu yüzden de ne iş yaparsak yapalım titiz, insan odaklı ve cömertçe yapıyoruz.

Biz kendimizi sizi, ekibinizi, kurumunuzu görmeye, duymaya, hissetmeye adarız. Size ihtiyacınız olmayan bir ürün ya da hizmeti satmaya çalışmayız. Çünkü biz İkna Mühendisiyiz. İknanın beyinle , kalp arasında kurulan bir köprü olduğunu biliyoruz. Niyetimiz, size yol arkadaşlığı yapmak, yaptığınız yatırımların performansa dönüşmesini sağlamak.

Müşterilerimiz bizim dostumuz, yol arkadaşımız ve iş ortaklarımızdır. Güven ilişkimizin temelidir. Sağlıklı bir ilişkinin ilgi, bilgi, saygı ve sorumluluk olduğuna inanırız. Yardımlaşma ve paylaşım olmadan dünyayı daha yaşanılır ve mutlu bir hale getiremeyeceğimiz bilinciyle, etik değerlerimizi koruyarak çalışırız. Bizim şirkette lider, yönetici çalışan yoktur. Herkes kendisinin patronudur. Bizimle iş yapan herkes tedarikçilerimiz dahil bizim için bir müşteridir. İş birliği olmadan büyüyemeyeceğimizi, sürdürülebilir olmayan bir performansın anlamsız olduğunu bilerek davranırız.

Samimiyete, açık ve şeffaf iletişime ve dürüstlüğe önem verir ve bu tarz iş ortaklarıyla yol alırız.

Gelirimizin bir bölümüyle ağaç dikiyoruz, çocuk okutuyoruz. Kağıt baskı kullanmaz, dijital ortamlarda iş yaparız. Bizim lüks bir ofisimiz yok ama istediğimiz zaman kullandığımız sanal ofisimizde sizi en iyi şekilde ağırlarız Her zaman ulaşılabilir, hızlı ve güler yüzlüyüz.

En büyük hayalimiz; bu ülkede çocuklar için İngilizce öğretecek bir vakıf kurmak. Ve bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

Bizimle olduğunuz, olacağınız için sizlere teşekkür ederiz.

 

Sevgi ve saygılarımızla

 

Başak Tecer

Kurucu