ebruyaman11972, İstanbul doğumluyum.  Saint Benoit Fransız Lisesi, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü, İnsan Kaynakları Yönetici Geliştirme Programında eğitim gördüm. ABD’de Hunter College of New York University’de İngilizce Sertifika Programı’na  katıldım. Ayrıca, Sylea Labinal bünyesinde, Fransa, Cahors ve Toulouse’daki otomotiv sektöründe ağırlıklı fabrikalarda olmak üzere çeşitli İnsan Kaynakları Eğitim Programlarına katıldım.

İnsan Kaynakları alanındaki çalışmalarıma, 1996 yılında Nursan Elektrik Donanım A.Ş / Sylea Labinal de başlamış. Sırasıyla; Eğitim, İnsan Kaynakları uzmanlığı görevlerinden sonra, İnsan Kaynakları Şefi oldum. 2001-2003 yılları arasında çalıştığım NMT Danışmanlık Ltd. Şti.’ nde hem İnsan Kaynakları alanında Sistem Danışmanlığı yapmış, hem de İnsan Kaynakları ve Kişisel Gelişim ağırlıklı olmak üzere farklı sektörlere çok sayıda eğitim verdim. 2003 – 2004 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası A.Ş’de, Kariyer Planlamadan sorumlu olarak çalıştım.2004 yılından itibaren Ernst & Young Eğitim Danışmanlığı Bölümü’nde eğitim danışmanı olarak çalışmalarıma devam ettim. 2008 Temmuz ayında Ernst&Young ın İnsan kaynakları ve eğitim bölümünü kapatma kararı almasından itibaren bireysel eğitimci olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.

Uzmanlık alanlarım arasında; yetkinlik bazlı mülakat teknikleri, performans ve kariyer yönetimi, yetkinlik analizi ve yapılandırması vb konular bulunmaktadır.

İngilizce ve Fransızca bilmekteyim. Başak  Tecer Eğitim Danışmanlık ile proje bazlı çalışmalar ve çözüm ortaklığı  yapmaktayım.