Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum. İngiltere’de Paul Mc Kenna’da NLP Practioner ve Master Practioner ve Persuasion Enginering programlarını tamamladım. Yine merkezi Londra’da bulunan ILM Enstitüsü’nden (Institue of Leadership & Management)  uluslararası akredite eğitmenim. George Mason Üniversitesi tarafından verilen “ Engaging Leadership and Positive Psychology” isimli workshop’a katıldım. Ericksonn College’tan ICF akredite Koçlukta Motivasyon Yaratma ve Yaratıcı Çözümler üretme konulu sertifika programlarını tamamladım.

İş hayatıma 1989‘da Boyner Grubu’nda satış elemanı olarak başladım. Daha sonra Sabah Gazetesi, Habertürk TV, Star TV, Milliyet Gazetesi olmak üzere on sekiz  yılı aşkın süre reklam satış ve pazarlama konularında çalıştım.2000 yılında  bir  yıla yakın bir süre  Güney Afrika Johannesburg’ta Damat&Tween mağaza müdürüydüm.2002 yılında  Kahire’de yaşadım ve bir otelde müşteri ilişkileri yöneticiliği yaptım.Yedi yıl boyunca  Sabah Gazetesi’nde reklam satış, iş geliştirme ve yeni projelerden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini sürdürdüm.Otuz yıldan bu yana iş hayatındayım.

Eduplus tarafından düzenlenen Satış Zirvesi’nde 2006 ve 2007 yıllarında Satışta Kariyer ve İkna Kabiliyeti Mühendisliği,2011 yılında da Huyuna Göre Satış konularında konuşmacı oldum.2005 yılında P3 üzerine Wyatt Woodsmall ile birlikte bir konferans düzenledim..2009 yılında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki İK Zirvesi’nde “İK ve 4 P“ ve yine 2010 yılında “ İş’te Genç, İş’te Usta” konulu oturumlarını gerçekleştirdim. 2012 yılında Peryön Trakya Kongresi’ndeki konuşma başlığım Aidiyet idi. 2016’da Peryön Zirve’de İnsan Kaynakları ve İç iletişim konusunda konuşma yaptım.

Uzmanlık alanım İkna ve iletişim. 2005 ylından bu yana nörobilim ve algı psikolojisi konularıyla ilgileniyorum.

2015 yılından bu yana Harvard Business Review Türkiye’de blog yazarıyım.Sabancı Üniversitesi EDU ‘de ve Bankalar Birliği’nde akademi projelerinde eğitmen olarak yer alıyorum.Remzi Kitabevi’nden yayında olan İkna Mühendisliği ve Varsa Yoksa İletişim isimli iki kitabım bulunmakta…