1970 İstanbul doğumluyum. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Lisans eğitimimi, 2002- 2004 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme MBA programında ise yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

Yüksek lisans bitirme tezimde, “ 1475 sayılı İş Kanunu ile 4857 sayılı İş Kanunu arasındaki farklar ve bu farkların İnsan Kaynakları Uygulamalarına Etkileri” üzerine çalıştım.

Alanıma yönelik almış olduğum pek çok mesleki eğitimin yanı sıra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon ve 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yöneticiliği programlarını tamamladım. Pedagojik formasyon eğitimim sonrasında Sınıf Öğretmenliği hakkına sahip oldum.

1994 yılında profesyonel iş hayatına atıldım. 1996 yılından itibaren ise bugün ki uzmanlık alanım olan İnsan Kaynakları’nda kariyerime başladım.

İş hayatım boyunca telekomünikasyon, ilaç, çimento sanayi, basın, lojistik, gıda, kimya ve kuyumculuk olmak üzere hizmet, üretim ve perakende sektörlerinde görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatlar bana özellikle sektörel anlamda deneyimlerimin çeşitliliğinde büyük fayda sağladı. Telsim, Eczacıbaşı Baxter, Ceta Makine ve Merkez Yayın Holding’te İnsan Kaynaklarının çeşitli pozisyonlarında görev yaptıktan sonra 2005-2011 yılları arasında DHL Global Forwarding, Freight’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştım. Aynı zamanda 2009- 2014 yılları arasında Bahçeşehir Üniversite’sinde yarı zamanlı akademisyen olarak İşletme MBA programlarında “ İnsan Kaynakları Yönetimi” dersleri verdim. Tam zamanlı çalışmalarımı 2014 yılında sonlandırarak bu tarihten sonra kurumsallaşma sürecinde olan ya da markalaşma faaliyetlerine odaklanan işletmelerde çeşitli projelerde yer alarak proje bazlı yöneticilik ve İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı yaptım ve halen bu çalışmalarım devam ediyor. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Yorumlar

E-mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanları doldurunuz *

formu temizleGönder