İstanbul  Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldum. Atlas, Atlas Tatil, Blue Jean ve İstanbul Life dergilerine telifle yazılar yazdıktan sonra İstanbul Life dergisinde iki yıl boyunca muhabirlik, yazarlık ve kültür sanat editörlüğü yaptım. Holding bünyesindeki erkek dergisi Max’ta muhabirlik ve yazarlık, magazin dergisi Hafta Sonu’dan internet editörlüğü görevlerini yaptıktan sonra kurumdan ayrıldıım.

2005’te Visa için hazırlanan Hayallere Visa ve faaliyetine yeni başlayan Pegasus’un yayın organı Pegasus Magazine dergileri olmak üzeri birçok yayında editörlük ve yazı işleri müdürlüğü görevlerini üstlendim.2008’de ise Akşam Yayın Grubu bünyesindeki İngiltere menşeili futbol dergisi FourFourTwo’da haber müdürü olarak görev aldı. İki yılın ardından derginin yazı işleri müdürlüğüne getirildim.

Türkiye’nin önde gelen alışveriş merkezlerinin kurumsal dergilerini üreten OmaOma Yayıncılık’a kurum dışından, freelance olarak 2007 ile 2018 yılları arasında birçok içerik ürettim. Aralarında Ankara Ankamall, İzmir Mavibahçe, Antalya Terracity ile İstanbul’daki Metrocity, Maltepepark, Beylikdüzü Migros gibi alışveriş merkezlerinin dergileri için yazarlık ve editörlük görevlerini üstlendim. Aynı kurum bünyesinde çıkan Şişli Belediyesi Gazetesi, Beşiktaş Belediyesi Gazetesi ve Magma dergisi için yazılar yazdım.

2015 yılında internet üzerinde faaliyete geçen bisiklet, koşu, macera ve doğa sporları temelinde içerik üreten Advenport adlı site için 2020 yılına kadar yazılar yazdım. Aynı bünyede 2020 yılında yayın hayatına atılan Futbolikclub için de yazmaya devam ediyorum. Optimist Yayınları’nın isteğiyle Balıkesirspor Kulübü için Şampiyon Karakterler adlı kitabı kaleme aldım.

Yorumlar

E-mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanları doldurunuz *

formu temizleGönder